Spotkanie z dr. Michałem Chyłą

Zapraszamy na spotkanie z dr. Michałem Chyła – pracownikiem czeskiego ośrodka badawczego HILASE – www.hilase.cz. Spotkanie odbędzie się 30 listopada 2017 o godz. 16:15 w sali 3.73 na Wydziale Fizyki UW.

Abstrakt wystąpienia:
Głównym celem projektu Hilase jest opracowywanie technologii laserów ciałostałowych umożliwiających osiągnięcie przełomowych parametrów technicznych. Lasery te miałyby mieć znacznie większą moc i sprawność oraz byłyby kompaktowe, bardziej stabilne i łatwiejsze w użytkowaniu niż pozwala na to obecna technologia. Projekt Hilase składa się z czterech grup badawczych: Grupy laserów cienkodyskowych, Grupy laserów multislabowych, Grupy odpowiedzialnej za aplikacje w przemyśle oraz Grupy prowadzącej badania z zakresu charakteryzacji procesów związanych z ablacją laserową.
Podczas prezentacji skupię się na laserach cienkodyskowych, mianowicie na zasadzie działania, na ich potencjale i możliwościach oraz pokażę architektury laserów orientowanych na ten rodzaj ośrodka aktywnego. Przedstawię lasery cienkodyskowe i zastosowane w nich rozwiązania technologiczne. W dalszej części prezentacji przedstawię nasz największy laser multislabowy oraz związane z nim aplikacje. Na koniec zaprezentuję listę dostępnych tematów prac doktorskichh oraz możliwości współpracy.

.KNOF_hilase_FB_banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>