Solotronika – klucz do kwantowego komputera?

Przekrój kropek kwantowych opracowanych, skonstruowanych i przetestowanych w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (źródło: http://www.fuw.edu.pl/informacja-prasowa/news2554.html)

Już w czwartek 6.11 o godzinie 17:45 w sali 1.40 na Wydziale Fizyki UW, po raz pierwszy w nowym budynku, będzie miało miejsce inauguracyjne spotkanie naszego koła. Zapraszamy na wykład dr. Mateusza Gorycy, który opowie nam o kropkach kwantowych z pojedynczymi jonami i postara się odpowiedzieć na pytanie: czy ten nowy materiał stanolwi klucz do komputera kwantowego?

Po spotkaniu zapraszamy na część nieformalną przy piwie, więcej informacji na ten temat wkrótce.

Poza tym jednocześnie odbędzie się walne zgormadzenie, dlatego wszystkich członków koła prosimy o niezawodne przybycie. Między innymi krótko podsumujemy poprzedni rok oraz wybierzemy nowy zarząd.

Zapraszamy wszystkich do udziału przede wszystkim w wykładzie, ale również zapraszamy od nowego roku do naszego koła, szczególnie nowych studentów.