Wykład prof. Francesco Pavone

W imieniu Koła Naukowego Optyki i Fotoniki na Wydziale Fizyki UW, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład – prof. Francesco Pavone, szefa Biofizyki w Europejskim Laboratorium Nieliniowej Spektroskopii (LENS) we Florencji. Wykład nosi tytuł „Non linear morpho-functional imaging of tissues” i będzie dotyczył najnowocześniejszych technik obrazowania struktur komórkowych. Grupa prof. Pavone zajmuje się naprawdę wieloma optycznymi technikami badania mózgu i nie tylko, więc wykład powinien być bardzo ciekawym przeglądem wiedzy na temat nowoczesnej mikroskopii i zastosowań fizyki w biologii, szczególnie w neurobiologii.

Wykład odbędzie się w czwartek, 6 czerwca o 18.15 w sali SSD na Wydziale Fizyki UW (Hoża 69).

Zachęcamy do zapoznania się z krótką notką biograficzną prof. Pavone ze strony SPIE.