Miesięczne archiwum: Wrzesień 2017

Wykład dr. Piotra Migdała

Zapraszamy na pierwsze spotkanie KNOF w roku akademickim 2017/2018. We wtorek 10 października 2017 o godz. 18:15 w sali 1.02, dr Piotr Migdał wygłosi wykład o swoim projekcie „Gry naukowe i moja gra kwantowa”. Zapraszamy!

Abstrakt:
Gry i zabawy umożliwiają poznawanie świata w sposób, w którym główna motywacja jest pozytywna – ciekawość, eksploracja. A co gdyby część gier komputerowych zawierała fizykę i to na poziomie bardziej zaawansowanym niż prosta mechanika newtonowska?

Zebrałem listę gier związanych z fizyką, biologią, programowaniem i nie tylko - https://github.com/stared/science-based-games-list. Część z owych gier zainspirowała mnie do stworzenia Quantum Game with Photons – łamigłówki, w której „pod spodem” mamy do czynienia z rzeczywistą symulacją stanu kwantowego (na razie) jednego fotonu: http://quantumgame.io/.

knof_event.001

Fotorelacja z wyjazdu na międzynarodową konferencję “CLEO®/Europe-EQEC 2017”

Fotorelacja z projektu „Wyjazd na międzynarodową konferencję “CLEO®/Europe-EQEC 2017”

Trzech członków Koła Naukowego Optyki i Fotoniki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wzięło udział w międzynarodowej konferencji “CLEO®/Europe-EQEC 2017” w dniach 24-30.06.2017). Konferencja miała miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Monachium (ang. ICM – International Congress Centre Munich).

Była to doskonała okazja by zaprezentować swoje wyniki naukowe na międzynarodowym forum, lecz również możliwość by wymienić się doświadczeniami i kontaktami z innymi naukowcami z wiodących ośrodków w danych dziedzinach.

Projekt był możliwy do realizacji dzięki dofinansowaniu z Rady Konsultacyjnej Studenckiego Ruchu Naukowego Uniwersytetu Warszawskiego.