Miesięczne archiwum: Maj 2012

Obrazowanie holograficzne – 5 czerwca 17:15 w SDD

Serdecznie zapraszamy wszystkich na ostatni wykład przed sesją pt. „Obrazowanie holograficzne”.
Wykład wygłosi wybitna specjalistka w tej dziedzinie – prof. Małgorzata Kujawińska z Politechniki Warszawskiej.
Termin i miejsce: 5 czerwca (wtorek), godzina 17:15, sala SDD.

Na wykładzie:
- będziemy mogli zobaczyć na żywo prawdziwe hologramy,
- Poznamy fizyczne podstawy działania holografii optycznej i cyfrowej,
- Usłyszymy o współczesnych cyfrowych displayach holograficznych.
- po wykładzie tradycyjnie zapraszamy na wspólną intergrację!

Spotkanie nt. badań naukowych studentów lat 1-3 w Zakładzie Optyki

Zakład Optyki organizuje 30. maja o godz. 16:00 spotkanie dla wszystkich studentów zainteresowanych potencjalną pracą w laboratoriach naszego zakładu. W ramach spotkania będzie przedstawiona ogólna działalność badawcza zakładu, wizyty w laboratoriach oraz oferta praktyk dla studentów. Koniecznie zobaczcie plakat zachęcający do wzięcia udziału w praktykach.

OPTO Meeting Gliwice 2012

W dniach 17-20.05.2012 odbyła się ogólnopolska konferencja optyczna OPTO Meeting Gliwice 2012 http://optomeeting.polsl.pl

W konferencji wzięło udział ponad 40 polskich i zagranicznych doktorantów reprezentujących głównie największe uczelnie w Polsce. Naszym reprezentantem był Radek Chrapkiewicz, który wygłosił wykład pt. Raman scattering for Quantum Engineering Applications.

 

Zdjęcia z konferencji można zobaczyć w naszej galerii

Wybory reprezentanta na Leadership conference w USA – czwartek 10.05 13:40

Wybory odbędą się w czwartek o 13:40 w pokoju 216. Do środy do godziny 15 proszę o e-maila (do wszystkich, na grupę dyskusyjną) z oficjalnym zgłoszeniem i uzasadnieniem.

Jednym z przywilejów OSA Student Chapter jest możliwość wysłania jednej osoby na Leadership Conference do USA. Uczestnik ma pokryte wszystkie koszty podróży i zakwaterowania a dodatkowo może bezpłatnie uczestniczyć w bardzo dobrej konferencji Frontiers in Optics. W tym roku konferencja odbywa się w Rochester k. Nowego Jorku w połowie października: http://www.frontiersinoptics.com/ .
W ubiegłym roku wybory połączyliśmy z wyborem prezesa, w tym roku rozdzielamy te wybory (wybory nowego zarządu odbędą się jesienią).

Na spotkanie i krótką debatę mogą przyjść wszyscy członkowie KNOF, natomiast prawo głosu oraz bycia wybranym mają tylko członkowie OSA Student Chapter. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze do chapteru należy indywidualnie zapisać się do OSA a następnie skontaktować się ze mną.

Po spotkaniu zapraszamy na wspólny obiad.