Archiwa kategorii: Integracja

Dziady Optyczne

iagciaec

Zapraszamy studentów na Optyczne Dziady?
Tak, to nie pomyłka, w piątek 27.11.2015 macie szansę wkroczyć do optycznego labu, którego ciemność rozjaśni światło nie ogarka i nie świcy.

W hallu głównym (Pasteura 5) znajdziecie informacje, kawę i harbatę, stąd wyruszą grupy do laboratoriów.
12:00 – Laboratorium attosekundowe; Optyka i fotonika kwantowa
14:30 – Zimne i gorące cząsteczki; LIDAR, CRDS; Procesy ultraszybkie
15:15 – Nanostruktury fotoniczne; Pamięci kwantowe

O godzinie 13:00 w sali 1.40 zapraszamy na wykład „Filmowanie mechaniki kwantowej pojedynczych cząstek światła”.
Podczas dyskusji po wykładzie skosztować można będzie tradycyjnego włoskiego jadła.

Zakład Optyki Wydziału Fizyki UW

Solotronika – klucz do kwantowego komputera?

Przekrój kropek kwantowych opracowanych, skonstruowanych i przetestowanych w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (źródło: http://www.fuw.edu.pl/informacja-prasowa/news2554.html)

Już w czwartek 6.11 o godzinie 17:45 w sali 1.40 na Wydziale Fizyki UW, po raz pierwszy w nowym budynku, będzie miało miejsce inauguracyjne spotkanie naszego koła. Zapraszamy na wykład dr. Mateusza Gorycy, który opowie nam o kropkach kwantowych z pojedynczymi jonami i postara się odpowiedzieć na pytanie: czy ten nowy materiał stanolwi klucz do komputera kwantowego?

Po spotkaniu zapraszamy na część nieformalną przy piwie, więcej informacji na ten temat wkrótce.

Poza tym jednocześnie odbędzie się walne zgormadzenie, dlatego wszystkich członków koła prosimy o niezawodne przybycie. Między innymi krótko podsumujemy poprzedni rok oraz wybierzemy nowy zarząd.

Zapraszamy wszystkich do udziału przede wszystkim w wykładzie, ale również zapraszamy od nowego roku do naszego koła, szczególnie nowych studentów.

Dzień Fizyka

logo fuwJuż w najbliższy piątek 10.05. na naszym Wydziale będzie świętowany Dzień Fizyka – to doskonała okazja dla promocji naszego Koła i Chapteru, a także naszych zainteresowań wśród studentów. Wykorzystamy do tego celu plakaty przygotowane na wyjazd do Torunia, które ozdobią parking samochodowy przy bocznym wejściu do naszego budynku.

Od godziny 14.00, podczas grillowego poczęstunku, zbierzemy się koło naszych plakatów  Byłoby świetnie, gdyby udało nam się tego dnia zachęcić kolegów i koleżanki oraz wykładowców do obejrzenia naszych prac i, korzystając z luźnej majowej atmosfery, zapoznania się z tematyką naszych prac badawczych.

Liczymy na Wasza obecność miedzy godzina 14 i 15.30. Tego dnia OSA sponsoruje karnety na napoje, więc będzie to dodatkowo okazja do integracji.