Archiwa kategorii: Konferencje

Fotorelacja z wyjazdu na międzynarodową konferencję “CLEO®/Europe-EQEC 2017”

Fotorelacja z projektu „Wyjazd na międzynarodową konferencję “CLEO®/Europe-EQEC 2017”

Trzech członków Koła Naukowego Optyki i Fotoniki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wzięło udział w międzynarodowej konferencji “CLEO®/Europe-EQEC 2017” w dniach 24-30.06.2017). Konferencja miała miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Monachium (ang. ICM – International Congress Centre Munich).

Była to doskonała okazja by zaprezentować swoje wyniki naukowe na międzynarodowym forum, lecz również możliwość by wymienić się doświadczeniami i kontaktami z innymi naukowcami z wiodących ośrodków w danych dziedzinach.

Projekt był możliwy do realizacji dzięki dofinansowaniu z Rady Konsultacyjnej Studenckiego Ruchu Naukowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Publikacje Pokonferencyjne

W zeszłym roku uczestniczyliśmy w konferencji Developements in Optics and Communications w Rydze. Niedawno nasze wyniki, które przedstawialiśmy na tej konferencji, zostały opublikowane w formie publikacji pokonferencyjnych w Latvian Journal of Physics and Technical Sciences:

M. Dąbrowski, M. Parniak, D. Pęcak, R. Chrapkiewicz, W. Wasilewski, Spontaneous and Parametric Processes in Warm Rubidium Vapours, Latvian Journal of Physics and Technical Sciences 51, 21-34

M. Kowalczyk, M. Nawrot, Ł. Zinkiewicz, Optical Microstructures Fabricated with Direct Laser Writing Technique, Latvian Journal of Physics and Technical Sciences 51, 4-13

Ponadto, zapraszamy do przeczytania artykułu autorstwa Piotra Ciąćki i Michała Jachury do Rocznika Studenckiego.

Developements in Optics and Communications 2014 w Rydze

logoOd 8 do 13 kwietnia nasze koło wzięło udział w konferencji młodych naukowców Developements in Optics and Communications 2014 w Rydze. Konferencja okazała się ogromnym sukcesem, wysłuchaliśmy wielu fascynujących referatów przy okazji poznawania łotweskiej nauki, a ponadto dwóch członków naszego koła zostało wyróżnionych w konkursach na najlepszy referat ustny (Michał Dąbrowski) i najlepszy plakat (Aleksander Bogucki).

Wkrótce przygotujemy bardziej szczegółowy raport ze zdjęciami!

Na razie można przeczytać Księgę Abstraktów.

Toruński sukces!

IMG_1194.JPG Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że nasz wyjazd do Torunia udał się niezwykle! Oprócz części naukowej – sesji plakatowej, podczas której mogliśmy pokazać, czym zajmujemy się na co dzień na wydziale i zwiedzania laboratoriów, dzięki pomocy ludzi z toruńskiego Chapteru poznaliśmy to piękne miasto, wraz z jego bogatym nocnym życiem :)

Do poczytania Księga Abstraktów!