Archiwa kategorii: Warsztaty

Organizowane przez nas warsztaty

Wykład dr Claire Vallance

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich sympatyków Koła Naukowego na inaugurację naszej działalności już w najbliższą środę (23.10.) na wykład gościa z University of Oxford. Doktor Claire Vallance przedstawi prezentacje pt. An ultra-high-speed camera for chemical imaging. Serdecznie zapraszamy na godzinę 17 w środę do sali SSD na Hozej!

logo.jpg

Dzień Fizyka

logo fuwJuż w najbliższy piątek 10.05. na naszym Wydziale będzie świętowany Dzień Fizyka – to doskonała okazja dla promocji naszego Koła i Chapteru, a także naszych zainteresowań wśród studentów. Wykorzystamy do tego celu plakaty przygotowane na wyjazd do Torunia, które ozdobią parking samochodowy przy bocznym wejściu do naszego budynku.

Od godziny 14.00, podczas grillowego poczęstunku, zbierzemy się koło naszych plakatów  Byłoby świetnie, gdyby udało nam się tego dnia zachęcić kolegów i koleżanki oraz wykładowców do obejrzenia naszych prac i, korzystając z luźnej majowej atmosfery, zapoznania się z tematyką naszych prac badawczych.

Liczymy na Wasza obecność miedzy godzina 14 i 15.30. Tego dnia OSA sponsoruje karnety na napoje, więc będzie to dodatkowo okazja do integracji.

Organizujemy warsztaty!

 

W sobotę, 26. listopada 2011 (Dzień Otwartych Drzwi na FUW) w godz. 9:00-15:00 (z przerwą w godz. 12:00-13:00 i krótkimi przerwami w trakcie) w sali SSD na Hożej 69 odbędą się Warsztaty „Basic Classical and Quantum Optics in light of Non-Interaction of Waves” prowadzone przez prof. Chandrasekhara Roychoudhuri (University of Connecticut i Femto Macro Continuum, Connecticut, USA).

Warsztaty (w języku angielskim) przeznaczone są dla studentów i uczniów ostatnich klas liceum. Zainteresowanemu odbiorcy pozwolą na nowo spojrzeć na kilka prostych i mniej prostych zjawisk optycznych i zaproponują proces myślowy, pozwalający rozwiązać wiele pozornych paradoksów w dziedzinach takich jak interferometria, optyka kwantowa, transformata Fouriera czy fotodetekcja.

Warsztaty przeprowadzone będą w formie trzech wykładów, których znaczną częścią będzie dyskusja ze słuchaczami. Tutaj znajdziecie abstrakty wykładów.

Prof. Roychoudhuri będzie także gościem Seminarium optycznego (czwartek, 24.11.2011, godzina 9:15, sala SSD na Hożej 69) z wykładem „Re-interpreting the physics of coherence in light of Non- Interaction of Waves, or the NIW-Principle”. Serdecznie zapraszamy zarówno na seminarium, jak i na warsztaty!