Archiwa kategorii: Uncategorized

Wykład dr. Piotra Migdała

Zapraszamy na pierwsze spotkanie KNOF w roku akademickim 2017/2018. We wtorek 10 października 2017 o godz. 18:15 w sali 1.02, dr Piotr Migdał wygłosi wykład o swoim projekcie „Gry naukowe i moja gra kwantowa”. Zapraszamy!

Abstrakt:
Gry i zabawy umożliwiają poznawanie świata w sposób, w którym główna motywacja jest pozytywna – ciekawość, eksploracja. A co gdyby część gier komputerowych zawierała fizykę i to na poziomie bardziej zaawansowanym niż prosta mechanika newtonowska?

Zebrałem listę gier związanych z fizyką, biologią, programowaniem i nie tylko - https://github.com/stared/science-based-games-list. Część z owych gier zainspirowała mnie do stworzenia Quantum Game with Photons – łamigłówki, w której „pod spodem” mamy do czynienia z rzeczywistą symulacją stanu kwantowego (na razie) jednego fotonu: http://quantumgame.io/.

knof_event.001

Gigantyczne Ekscytony

Zapraszamy na wykład dr. Tomasza Kazimierczuka pt. “Gigantyczne ekscytony”

Wtorek 26.01 godz. 18:00 sala 1.01, Pasteura 5

Po wykładzie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków koła na spotkanie integracyjno-zapoznawcze

Więcej informacji dotyczących tematu wykładu: T. Kazimierczuk, D. Fröhlich, S. Scheel, H. Stolz and M. Bayer, “Giant Rydberg excitons in the copper oxide Cu2O”, Nature 514, 343–347 2014

Optyczny Wieczorek filmowy

Zrzut ekranu 2015-09-29 o 22.11.38Już 15 października o godzinie 18:00 października zapraszamy na Optyczny Wieczorek Filmowy do sali 1.40 na Wydziale Fizyki (Pasteura 5). To pierwsze w tym roku akademickim wydarzenie naszego koła będzie jednocześnie spotkaniem inauguracyjnym i rekrutacyjnym, świetną okazją do zakręcenia się wokół naszych różnych działalności: konferencji, badań naukowych, spotkań po godzinach, pokazów i wielu innych. Zapraszamy szczególnie najmłodszych studentów!

Zawsze chciałeś postrzelać w coś laserem? Przyjdź koniecznie!

Link do wydarzenia na Facebooku

Dotacja z Rady Konsultacyjnej

Mam ogromną przyjemność ogłosić, że 25 marca (w dwulecie naszego koła) została przyznana nam cała wnioskowana dotacja na wyjazd naukowy do Torunia. W imieniu swoim oraz Radka chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w pisanie wniosku. Szczególne podziękowania i gratulacje dla:

Magdy Bryczek,

Kuby Celarego,

Michała Dąbrowskiego,

Michała Parniaka,

Łukasza Zinkiewicza

oraz dla Arka Trawińskiego z SKFiZ.

Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu już wkrótce. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję,
Michał Nawrot