Archiwa autora: Łukasz

Wykład dr Claire Vallance

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich sympatyków Koła Naukowego na inaugurację naszej działalności już w najbliższą środę (23.10.) na wykład gościa z University of Oxford. Doktor Claire Vallance przedstawi prezentacje pt. An ultra-high-speed camera for chemical imaging. Serdecznie zapraszamy na godzinę 17 w środę do sali SSD na Hozej!

logo.jpg

Aktualności

Zeszłotygodniowy wykład profesora Francesco Pavone już za nami! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w ten projekt i przede wszystkim za dobrą zabawę :) Mamy nadzieję, że każdy dowiedział się czegoś nowego, a sam profesor będzie miło wspominał ten dzień.

Wielkimi krokami zbliżają się dwa wydarzenia: już w tę sobotę Piknik Naukowy 2013 na Stadionie Narodowym, gdzie członkowie naszego Koła będą próbowali zafascynować warszawiaków optyką i pokazać, że warto dziś robić naukę.

Oprócz tego w pierwszych dniach lipca będzie miała miejsce w Toruniu międzynarodowa konferencja organizowana przez OSA – IONS 14. Nasi Chapterowcy biorą w niej aktywny udział. Wszystkich zapraszamy!

 

Wykład prof. Francesco Pavone

W imieniu Koła Naukowego Optyki i Fotoniki na Wydziale Fizyki UW, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład – prof. Francesco Pavone, szefa Biofizyki w Europejskim Laboratorium Nieliniowej Spektroskopii (LENS) we Florencji. Wykład nosi tytuł „Non linear morpho-functional imaging of tissues” i będzie dotyczył najnowocześniejszych technik obrazowania struktur komórkowych. Grupa prof. Pavone zajmuje się naprawdę wieloma optycznymi technikami badania mózgu i nie tylko, więc wykład powinien być bardzo ciekawym przeglądem wiedzy na temat nowoczesnej mikroskopii i zastosowań fizyki w biologii, szczególnie w neurobiologii.

Wykład odbędzie się w czwartek, 6 czerwca o 18.15 w sali SSD na Wydziale Fizyki UW (Hoża 69).

Zachęcamy do zapoznania się z krótką notką biograficzną prof. Pavone ze strony SPIE.

Dzień Fizyka

logo fuwJuż w najbliższy piątek 10.05. na naszym Wydziale będzie świętowany Dzień Fizyka – to doskonała okazja dla promocji naszego Koła i Chapteru, a także naszych zainteresowań wśród studentów. Wykorzystamy do tego celu plakaty przygotowane na wyjazd do Torunia, które ozdobią parking samochodowy przy bocznym wejściu do naszego budynku.

Od godziny 14.00, podczas grillowego poczęstunku, zbierzemy się koło naszych plakatów  Byłoby świetnie, gdyby udało nam się tego dnia zachęcić kolegów i koleżanki oraz wykładowców do obejrzenia naszych prac i, korzystając z luźnej majowej atmosfery, zapoznania się z tematyką naszych prac badawczych.

Liczymy na Wasza obecność miedzy godzina 14 i 15.30. Tego dnia OSA sponsoruje karnety na napoje, więc będzie to dodatkowo okazja do integracji.

Wykład prof. Kowalczyka „Ultrazimne atomy i cząsteczki”

 

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich na wykład prof. Pawła Kowalczyka z Zakładu Optyki pt. „Zimne atomy i cząsteczki i ich przyszłość na Hożej”. Będziemy mogli dowiedzieć się, na jakim etapie jest budowa najzimniejszego miejsca w Warszawie oraz poznać techniki schładzania materii do naprawdę niskich temperatur – niezwykle przydatna umiejętność przed nadchodzącym upalnym latem! Wykład już w ten piątek, 26.04. o godzinie 18.15 w Nowej Auli na Hożej 69. Po wykładzie tradycyjnie integracja  w pobliskim lokalu.