Archiwa autora: Radek

O Radek

1st year PhD student

Walne Zgromadzenie członków OSA & KNOF

W  czwartek, 15.11 o godzinie 19:30 odbędzie się coroczne Walne Zgromadzenie wszystkich członków Koła Naukowego Optyki i Fotoniki, OSA Student Chapter oraz nowo utworzonego SPIE student chapter.
Miejsce spotkania będzie na Hożej 69, poinformuję Was w ciągu 2 dni krótkim mailem w której sali. Spotkanie powinno potrwać około 1 godzinę po którym chętni udadzą się na nieformalną część integracyjną. Proszę o przybycie wszystkich członków w/w organizacji – to ważne, jedyne w roku takie spotkanie.

Na spotkaniu:
- Zdam krótką relację z tego co zrobił Zarząd i co się wydarzyło przez rok.
- Michał Nawrot pokaże kilka zdjęć z Leadership conference & IONS Rochester/New York
- Wybierzemy nowy zarząd KNOF/OSA/SPIE
- Podyskutujemy chwilę o tym co robimy przez następne kilka miesięcy.
- Wypijemy po spotkaniu piwo

Dotychczasowy Zarząd w składzie Piotrek Ciąćka, Michał Dąbrowski, Janek Kołodyński, Michał Nawrot i ja kończy swoją kadencję w KNOF & OSA.

Wykład Inauguracyjny i otwarcie Optics Challenge II 6.11.2012

Zapraszamy na wykład inauguracyjny OSA:

„Kwantowe linijki – czyli jak dokładnie można zmierzyć odległość za pomocą światła”
dr Rafał Demkowicz-Dobrzański,
wtorek 6.11 godz. 18, Nowa Aula, ul. Hoża 69

Po wykładzie ogłosimy pierwszą serię zadań  tegorocznej edycji ligi zadaniowej Optics Challange II. Po wykładzie zapraszamy na tradycyjne wyjście integrujące do pobliskiego lokalu.

Górskie Wędrówki Optyczne 2012

Lubisz chodzić po górach? Wiesz dobrze, że grupa bardzo szybko integruje i zżywa się na szlaku i w górskiej chacie? My to dobrze rozumiemy, dlatego nasz Chapter zaprasza wszystkich chętnych studentów i doktorantów z optyki ze wszystkich uczelni z Polski na: Górskie Wędrówki Optyczne 2012! Zapraszamy do obejrzenia plakatu oraz przeczytania dalszych informacji.

Czas: Jedziemy, zahaczając o weekend: 13-16 lipca.

Miejsce: Gorczańska Chata, dawna legendarna Hawiarska Koliba. Chata położona jest na granicy Gorczańskiego Parku Narodowego, najbliższa miejscowość to Ochotnica Górna. Gorce są bardzo malowniczym beskidzkim pasmem. Będzie na pewno stosunkowo mało ludzi i pięknie niezależnie od pogody! Sama GoCha do której jedziemy jest zresztą nietuzinkowym miejscem. Chata obrosła już w legendy, jest bardzo klimatyczna. Smaczku dodaje to, że sami wspólnie będziemy przyrządzać posiłki na piecu opalanym drewnem a wieczorami rozbrzmieją dźwięki gitar i cudowne górskie melodie.

Koszty: Noclegi są po 14 zł, gotować będziemy sami, tak więc głównym kosztem będzie dojazd.

Dojazd: W zależności do tego skąd zbierze się ekipa, albo dojedziemy pociągiem do Nowego Targu i potem busem, albo samochodami – ustalimy.

Program: Przede wszystkim nie ma programu stricte naukowego. Wierzymy, że to czym kto się zajmuje i tak wyjdzie podczas wielu rozmów i dyskusji podczas wyjazdu. Chcemy przede wszystkim chodzić po górach – Gorcach oraz być może Pieninach.

Zgłoszenia: Prosimy o zgłoszenia na nasz adres e-mail: osa(malpa)fuw.edu.pl

Liczba zarezerwowanych miejsc w chacie jest ograniczona, tak więc zachęcamy do szybkiej decyzji: TAK :) !

Ogólne uwagi organizacyjne: Chcielibyśmy by wyjazd nie był „masówką” tylko wycieczką, gdzie naprawdę każdy będzie mógł poznać każdego. Organizatorem jest Chapter z UW, natomiast chcielibyśmy, żeby każdy w jakimś stopniu współtworzył ten wyjazd. Liczymy, że każdy z chęcią będzie brał udział w wycieczkach, wspólnym gotowaniu, dyskusjach i planowaniu kolejnych dni. Dlatego wiele detali i szczegółów będziemy wspólnie ustalali jeszcze przed wyjazdem w gronie uczestników. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć wyjazd, który zapoczątkuje nową serię ogólnopolskich wydarzeń dla optyków!

Obrazowanie holograficzne – 5 czerwca 17:15 w SDD

Serdecznie zapraszamy wszystkich na ostatni wykład przed sesją pt. „Obrazowanie holograficzne”.
Wykład wygłosi wybitna specjalistka w tej dziedzinie – prof. Małgorzata Kujawińska z Politechniki Warszawskiej.
Termin i miejsce: 5 czerwca (wtorek), godzina 17:15, sala SDD.

Na wykładzie:
- będziemy mogli zobaczyć na żywo prawdziwe hologramy,
- Poznamy fizyczne podstawy działania holografii optycznej i cyfrowej,
- Usłyszymy o współczesnych cyfrowych displayach holograficznych.
- po wykładzie tradycyjnie zapraszamy na wspólną intergrację!

OPTO Meeting Gliwice 2012

W dniach 17-20.05.2012 odbyła się ogólnopolska konferencja optyczna OPTO Meeting Gliwice 2012 http://optomeeting.polsl.pl

W konferencji wzięło udział ponad 40 polskich i zagranicznych doktorantów reprezentujących głównie największe uczelnie w Polsce. Naszym reprezentantem był Radek Chrapkiewicz, który wygłosił wykład pt. Raman scattering for Quantum Engineering Applications.

 

Zdjęcia z konferencji można zobaczyć w naszej galerii