Archiwa autora: admin

O admin

Info test test test

Fotorelacja z wyjazdu na międzynarodową konferencję “CLEO®/Europe-EQEC 2017”

Fotorelacja z projektu „Wyjazd na międzynarodową konferencję “CLEO®/Europe-EQEC 2017”

Trzech członków Koła Naukowego Optyki i Fotoniki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wzięło udział w międzynarodowej konferencji “CLEO®/Europe-EQEC 2017” w dniach 24-30.06.2017). Konferencja miała miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Monachium (ang. ICM – International Congress Centre Munich).

Była to doskonała okazja by zaprezentować swoje wyniki naukowe na międzynarodowym forum, lecz również możliwość by wymienić się doświadczeniami i kontaktami z innymi naukowcami z wiodących ośrodków w danych dziedzinach.

Projekt był możliwy do realizacji dzięki dofinansowaniu z Rady Konsultacyjnej Studenckiego Ruchu Naukowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Optics Challenge III – The Tournament

Już niedługo odbędzie się wielki turniej zadań z optyki – Optics Challenge III – The Tournament. Nie musisz posiadać ogromnej wiedzy z optyki aby odnieść sukces w Optics Challenge – w naszych zadaniach stawiamy na myślenie! Na zgłoszenia studentów I i II roku (studiów I stopnia) czekamy do 6.XII, a warto się zgłosić gdyż do wygrania będą niezwykle atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji w zakładce Optics Challenge.

Zapowiedź Optics Challenge III (pdf)

Udostępniamy również plakat jaki można oglądać na ścianach Wydziału Fizyki:

logo.jpg

Działalność Koła w najbliższej przyszłości

IMG_08801.JPG

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie na wczorajsze spotkanie w „Kwadracie”!

Oprócz chwili wytchnienia od wydziałowej codzienności i pasjonujących rozmów na tematy nie tylko naukowe, udało nam się ustalić, że kolejny wykład OSY, na temat kropek kwantowych w strukturach fotonicznych wygłosi prof. dr hab. Piotr Kossacki z Zakładu Fizyki Ciała Stałego FUW.

Więcej szczegółów już wkrótce.